Profesjonalny pedicure – dlaczego warto skorzystać?

Chcesz zafundować sobie profesjonalny pedicure? Wybierz najlepsze usługi z oferty naszego studia kosmetycznego w Katowicach. Warto – super jakość!

Wstęp
Pedicure to zabieg, który jest powszechnie znany wszystkim dbającym o siebie paniom. Czy jednak zawsze warto wykonywać ten zabieg samodzielnie, w zaciszu własnego domu? Okazuje się, że niekoniecznie! Dużo lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty dobrego salonu kosmetycznego. Jakiego rodzaju pedicure można tam znaleźć? Sprawdziliśmy to i podpowiadamy!

Spis treści
Wstęp

Najpopularniejsze rodzaje pedicure

Przeciwwskazania do zabiegu pedicure

Streszczenie artykułu
Rodzajów pedicure wykonywanego w dobrym salonie kosmetycznym jest sporo. Do najpopularniejszych zaliczamy pedicure leczniczy, hybrydowy, kosmetyczny oraz japoński. Wybierając usługi kosmetyczne, zawsze warto zwrócić szczególną uwagę na profesjonalizm i doświadczenie branżowe osób wykonujących te zabiegi. Polecamy zadbać o siebie – niech wizytówką naszej dbałości będą piękne stopy i zadbane paznokcie na nich. Warto!

Artykuł
Pedicure to zupełnie nieinwazyjny zabieg, który z powodzeniem zwiększa ogólną atrakcyjność kobiecego ciała – nie wspominając rzecz jasna o korzystnym wyglądzie kobiecych stóp. Warto wiedzieć jednak, że istnieje kilka rodzajów profesjonalnie wykonywanych zabiegów pedicure. O jakich rodzajach mowa? O tym właśnie piszemy w dalszej części naszego artykułu.

Najpopularniejsze rodzaje pedicure
Do najpopularniejszych odmian pedicure zaliczyć należy pedicure hybrydowy, kosmetyczny, leczniczy oraz japoński. Pierwszy z wymienionych dotyczyć będzie wielu czynności pielęgnacyjnych zwieńczonych pomalowaniem paznokci lakierem hybrydowym. Pedicure kosmetyczny z kolei ma za zadanie nie tylko zadbać o ogólny wygląd paznokci, ale również dołączyć do tego profesjonalny masaż stóp. Taki rodzaj pedicure może zakończyć się pomalowaniem paznokci lakierem. Pedicure leczniczy zaś dotyczyć będzie działań profilaktycznych i leczniczych na paznokciach. Obejmować będzie więc nie tylko wycinanie wrastających paznokci, ale również usuwanie odcisków, modzeli czy kurację piekących pięt. Dzięki profesjonalnemu podejściu do tematu wszystkie z wymienionych działań będą miały charakter relaksacyjno – leczniczy. Warto w takim przypadku oddać się w ręce doświadczonych specjalistów z branży. Istotą pedicure japońskiego jest zaś przede wszystkim wzmocnienie naturalnej płytki paznokcia. Dzięki zastosowaniu witaminy A+E, keratyny, pyłku pszczelego oraz krzemionki z morza japońskiego, jest to jak najbardziej możliwe.

Przeciwwskazania do zabiegu pedicure
Czy każdy może skorzystać z zabiegu pedicure? Okazuje się, że są pewne przeciwwskazania, które wykluczają wykonanie takiego zabiegu. Będą to m.in. stany alergiczne skóry, grzybica, brodawki, świeże blizny czy drożdżyca skóry i paznokci. W wymienionych przypadkach, przed wyleczeniem opisanych schorzeń, nie powinno się korzystać z zabiegu pedicure dostępnego w dobrym salonie kosmetycznym. Tu w grę wchodzi nie tylko nasze zdrowie własne, ale i zdrowie osób wykonujących zabieg.