Mikrodermabrazja – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Szukasz profesjonalnie wykonywanych zabiegów kosmetycznych? Poznaj liczne zalety mikrodermabrazji. Wybierz usługi studia kosmetycznego w Katowicach!

Wstęp

Spis treści

  1. Wstęp
  2. Istota mikrodermabrazji
  3. Zalety mikrodermabrazji
  4. Wskazania do wykonania mikrodermabrazji

Streszczenie artykułu
Fachowo wykonany zabieg mikrodermabrazji to zabieg, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem osób regularnie korzystających z usług dobrego salonu kosmetycznego. Warto podkreślić, że po zabiegu skóra staje się nie tylko bardziej świeża, a również dużo młodsza, a efektami pozabiegowymi można cieszyć się naprawdę przez bardzo długi czas.

Artykuł

Istota mikrodermabrazji
Głównym założeniem mikrodermabrazji pozostaje to, że dzięki niej można mówić o kontrolowanym ścieraniu powierzchni skóry. Zabieg ten wykonuje się z wykorzystaniem diamentowej głowicy. Istotą mikrodermabrazji jest głębokie oczyszczanie skóry oraz pozbawienie jej niepotrzebnego, martwego naskórka. Dzięki temu, że skóra staje się wolna od tego naskórka, możliwa jest efektywna stymulacja do wytwarzania nowych komórek. Mimo tego też, że początkowo po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, w efekcie będzie prezentować się dużo młodziej, a jej świeżość może oszałamiać. Warto też dodać, że aby można było mówić o uzyskaniu jak najlepszych efektów, dobrze jest zabieg ten powtarzać – średnio co 7 – 10, a liczba zalecanych zabiegów mieści się w przedziale 2 – 10 w cyklu.

Zalety mikrodermabrazji
Do najważniejszych zalet związanych z zastosowaniem zabiegu mikrodermabrazji zaliczyć należy przede wszystkim to, że zabieg ten jest w 100% bezpieczny dla zdrowia i nie będzie wiązać się z koniecznością długiej rekonwalescencji. Do tego jest niemal całkowicie bezbolesny i nie wywołuje krwawienia czy innych urazów skórnych. Dodatkowo też odpowiadać będzie za pobudzenie produkcji kolagenu oraz będzie doskonałą alternatywą dla tych osób, które z różnych powodów nie tolerują peelingu chemicznego.
Wskazania do wykonania mikrodermabrazji

Najczęściej wymienianymi wskazaniami do wykonania mikrodermabrazji pozostają takie zmiany skórne jak łojotok, przebarwienia, rozstępy czy blizny pozostałe po trądziku. Mikrodermabrazja polecana jest również osobom, które chciałyby zmniejszyć widoczność rozstępów oraz znacznie wygładzić drobne zmarszczki mimiczne pojawiające się na twarzy. Oprócz wskazań są również pewnego rodzaju przeciwwskazania do wykonania zabiegu, o których należy pamiętać. Tu wymienić należy przede wszystkim stany zapalne skóry, łuszczyce, znamiona naczyniowate czy nowotwory.